Lipunmyynti MM-kotikisoihin aukeaa huomenna


Ensi syksyn ringeten MM-kotikisojen liput tulevat myyntiin huomenna. Lipunmyynti Metro Areenalla ja Tapiolan harjoitusjäähallissa pelattaviin otteluihin avataan huomenna 28.4.2022 klo 15:00 Suomen aikaa (UTC +3). Järjestämällä suurimman suomalaisen ringettetapahtuman kautta aikain ja myymällä MM-hallin täyteen luomme yhteisöllemme sellaisen ringette-elämyksen, jota ei ole koskaan aikaisemmin nähty!

Nyt on aika näyttää suomalaiselle urheilukansalle ringeten voima! MM-kotikisat ovat meidän näytön paikkamme, ja tästä tapahtumasta puhutaan pitkään ja tullaan muistelemaan vielä vuosikymmenienkin päästä. MM-katsomoiden täyttäminen ja hallin loppuun myyminen koko viikonlopuksi on meidän yhteinen juttu.
MM-kisojen viralliset nettisivut ovat julkaistu. Tutustu turnauksen otteluohjelmaan ja formaattiin:
Näin pelataan MM-kotikisoissa
Otteluohjelma ja lippujen hinnat


Varmista paikkasi ajoissa ja nauti maailman parhaasta ringetestä


Kaikki MM-turnauksen liput ja lippupaketit tulevat myyntiin Ticketmasterin nettisivuillehuomenna torstaina 28.4.2022 klo 15:00 Suomen aikaa (UTC+3). Arkena pelattaviin otteluihin myydään vain ottelulippuja. Viikonlopun otteluihin myydään puolestaan päivälippuja, joilla katsoja pääsee katsomaan molempia kyseisen päivän otteluita. Lisäksi myynnissä on Championship Weekend -viikonloppupaketti, joka sisältää pääsyn kaikkiin lauantain ja sunnuntain otteluihin!
Liput jokaiseen otteluun tulee ostaa erikseen, ellei osta viikonloppupakettia. Huomaathan, ettäostaessasi Championship Weekend -lippupaketin Ticketmaster valitsee automaattisesti saatavillaolevista paikoista parhaat paikat, jotka ovat samat molempien päivien otteluissa. Mikäli haluat itse valita paikat lauantain ja sunnuntain otteluihin, tulee liput ostaa erikseen.

Liput tulevat myyntiin torstaina – osta lippu naisten 1. MM-finaaliin ja ohjaa myyntituotto seurallesi


Tiesithän, että seuramme myy lippuja perjantaina 4.11.2022 pelattavaan naisten ensimmäiseen MM-finaaliotteluun, joka alkaa klo 18:10 Espoon Metro Areenalla. Kun ostat lipun tähän otteluun,halutessasi voit ohjata myyntituoton seurallemme.
Seurakampanjalippujen osto-ohjeet:

  1. Siirry Ticketmasterin nettisivuille ostamaan liput pe 4.11.2022 pelattavaan naisten ensimmäiseen MM-finaaliotteluun, linkki: https://www.ticketmaster.fi/event/309261
  2. Valitse haluamasi paikat
  3. Seuraavassa vaiheessa näytöllesi ilmestyy alasvetovalikko, josta voit halutessasi valita seuran, jota haluat tukea. Valitsemalla alasvetovalikosta seuran, ostamiesi lippujen myyntituotto tuloutetaan kyseiselle seuralle. Alasvetolaatikon jälkeiseen tekstikenttään voit halutessasi vielä tarkentaa, mille seuramme joukkueelle haluat tukesi osoittaa.
  4. Siirry maksuvaiheeseen
    Suuresta kysynnästä johtuen suosittelemme, että ostat heti perään liput koko viikonlopun ja viikon

Varmista paikkasi ajoissa, nauti maailman parhaasta ringetestä ja koe unohtumattomia hetkiä hyvässä seurassa!
Lisätietoa:
Ira Merivaara
MM-kisaorganisaation pääsihteeri, +358505282505, wrc22@ringette.fi

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

%d bloggaajaa tykkää tästä: