Ensimmäinen turnaus innosti

Yhdeksän innokasta lasta, neljä tasaväkistä ottelua ja kaiken kaikkiaan hieno kokemus, kun joukkueemme osallistui seuran historian ensimmäiseen turnaukseen. Järvenpäähän oli sunnuntaina 24.4. kokoontunut kaikkiaan 15 ringettekoulu- ja G-joukkuetta. Me pääsimme poikkeuksellisesti mukaan, vaikka olimme selvästi yli-ikäisiä. Ensimmäiset pelit tietysti jännittivät ja kaikki oli uutta pukukoppikäyttäytymisestä sääntöihin ja peliin liittyviin seremonioihin. Ensimmäisessä pelissä olimme kaikki aikalailla jännittyneitä, mutta seuraavan osasimme ottaa jo rennommin ja viimeinen peli Espoota vastaan oli jo yhtä hurmosta. Kiitos turnausjärjestäjä Järvenpään Haukat sekä vastustajamme Lahti Ringette, Helsinki Ringette, Ringette Walapais ja Espoon Kiekkoseura. Ensi kaudella toivottavasti pelataan taas.

Pääsimme yhteiseen kuvaan Naisten Ringettemaajoukkueen pelaajien kanssa ja odotamme innolla MM-kotikisoja Espoossa.
Viimeisen pelin jälkeen tuntui, että turnaus loppui liian aikaisin, niin hauskaa pelaaminen oli.

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

%d bloggaajaa tykkää tästä: